Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

 
English Polski

Energopol partnerem święta studentów

Energopol-Szczecin S.A. został partnerem tegorocznego święta młodzieży akademickiej Juwenalia Szczecin ’17. Odbędą się one w dniach 25 – 28 maja. Wydarzenie organizowane jest przez Porozumienie Samorządów Studenckich Wyższych Uczelni  Szczecina, które każdego roku przyciąga około 50 000 uczestników.
Imprezy organizowane w ramach Juwenaliów przyciągają uwagę nie tylko środowiska studenckiego, ale także absolwentów, mieszkańców Szczecina, a także ludzi z całej Polski.
Postronny obserwator często postrzega Juwenalia z perspektyw gwiazd muzycznych, które z tej okazji zagrają. W tym roku będą to m.in. Happysad, Nocny Kochanek, Strachy na Lachy, Taco Hemingway, The Dumplings, Masajah, Tede czy Łona & Weber.
Nietypowo koncerty odbywać się będą na terenach przy stadionie Pogoni. Pierwszą imprezą w ramach Juwenaliów będzie nocny bieg między rektoratami ZUT i US (start 25 maja o godz. 0.01). Oficjalnie święto rozpocznie korowód, który wyruszy spod Urzędu Miasta 25 maja o godz. 17.
Ponadto świętujących studentów spotkamy w tych dniach na pl. Grunwaldzkim, marinie na Łasztowni, czy Jasnych Błoniach – gdzie odbędzie się w niedzielę piknik rodzinny kończący tegoroczne święto.
 
Więcej o Juwenaliach:
 

Piszą o Nas – WNP o przetargu na budowę polickiego PDH


Konsorcja z udziałem Polimeksu-Mostostalu, IDS-Bud oraz Energopolu-Szczecin znajdują się wśród podmiotów zainteresowanych budową dla Grupy Azoty wycenianej na ok. 2,7 mld zł instalacji PDH w Policach – pisze portal gospodarczy WNP.pl.
Chodzi o instalację odwodornienia propanu Propane DeHydrogeneration zwaną popularnie jako Police-2, czyli drugi zakład w ramach Grupy Azoty Police. Ma on stanąć w sąsiedztwie obecnych zakładów nawozowych. Według analiz miałby produkować do 400 tys. ton propylenu rocznie.
Propylen ma ogromne zastosowanie we współczesnym przemyśle. Jest bazą do produkcji m.in. rozpuszczalników, farb i tworzyw sztucznych.
Energopol – Szczecin złożył ofertę w konsorcjum z włoskim partnerem – firmą Maire Tecnimont z Mediolanu.
Spółka PDH Polska, która jest inwestorem nowego zakładu planuje wyłonić wykonawcę w grudniu 2017 r. Zakład miałby stanąć w ciągu trzech lat.

Więcej tutaj:
 

Piszą o Nas – Rynek Infrastruktury na budowie S12

 
Branżowy portal internetowy Rynek Infrastruktury informuje o postępach prac na drodze S12 w rejonie Puław. Inwestycja ma być sfinalizowana za rok.
 
Jak podaje portal, konsorcjum Energopol – Szczecin / PRD Zwoleń kończą prace na obiektach inżynierskich i teraz koncentrują się głównie na pracach drogowych.
Droga na Lubelszczyźnie ma odsunąć przede wszystkim ruch ciężki o d miejscowości położonych dziś w rejonie dróg nr 12 i 824.
 
Obecnie prace koncentrują się na robotach drogowych w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Azotowych Puławy. Zakończenie budowy planowane jest na przełom kwietnia i maja 2018 r.
 
Więcej tutaj:
 

Nagroda Gospodarcza Business Clubu dla Energopol-Szczecin S.A.

 
Miło nam poinformować, że Business Club Szczecin przyznał nam Nagrodę Gospodarczą za rok 2016. Dyrektor Spółki Energopol Szczecin S.A. wyróżnienie to odebrał z rąk Prezydenta Kapituły Business Club Szczecin Pana Bogumiła Rogowskiego podczas XIII Gali Biznesu.
 
Tu obejrzysz relację filmową z gali wraz z laudacją dla Energopol Szczecin S.A.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 


Most na Wiśle w Kamieniu

Obecny most im. Edwarda Wojtasa, byłego marszałka województwa lubelskiego - ma 1004 m i jest jednym z najdłuższych wybudowanych w Polsce w XXI wieku.
 
Został uznany za „Dzieło Mostowe Roku 2015” w konkursie Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs został rozstrzygnięty i nagrody wręczone w listopadzie 2016 r
 
Energopol Szczecin S.A. został wyróżniony za wdrożenie nowych technologii realizacji, nowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz nowych rozwiązań w zakresie elementów wyposażenia mostów – mający istotny wpływ na postęp w polskim mostownictwie.
 
Parametry mostu:
- przeprawa 10 przęsłowa;
- długość 1004 m;
- szerokość całkowita 20,22 m;
- jezdnia szerokości 12 m - pasy ruchu po 3,5 m; pasy awaryjne po 2,5 m szerokości;
- ścieżka rowerowa szerokości 4 m;
- chodnik dla pieszych szerokości 1,5 m.
 

Obwodnica Puław

 
Do kwietnia 2018 ma być wybudowana obwodnica Puław, która jednocześnie połączy dwie drogi ekspresowe S12 (Piotrków Trybunalski – Dorohusk) i S17 (Warszawa – Hrebenne). To główne drogi tranzytowe na terenie Lubelszczyzny. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a zadanie jest realizowane w formule „projektuj i buduj”. W kwietniu 2016 r. Energopol Szczecin, będący liderem konsorcjum realizującego inwestycję otrzymał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) i przystąpił do prac budowlanych. Obwodnica Puław będzie miała 12 km długości i połączy węzeł Kurów Zachód z mostem Jana Pawła II na Wiśle. Powstaną dwa nowe węzły, cztery wiadukty i cztery mosty.
 
 
 
Więcej o kontrakcie i postępie prac:
 
http://s17-pulawy.pl/

S51 Olsztynek – Olsztyn

Jedna z najkrótszych dróg ekspresowych w Polsce. Ma mieć raptem 31 km. W całości przebiega przez województwo warmińsko-mazurskie. Jest jedną z istotniejszych dróg dla stolicy regionu Olsztyna. Łączy bowiem drogę S7 - biegnącą od Krakowa przez Warszawę do Gdańska z Olsztynem, przechodząc w jego obwodnicę. Wartość całego kontraktu szacowana jest na prawie 1,6 mld zł.
 
Energopol wykonuje szlakowy odcinek Olsztynek - Olsztyn. W rejonie Olsztynka droga włączy się w zbudowany przez Energopol, przy realizacji drogi S7, węzeł w ciągu drogi S51. Na wysokości stolicy regionu odcinek zakończy się węzłem Olsztyn Południe. Długość drogi - 13,3 km
 
W zakres inwestycji wchodzą m.in.:
- droga klasy - S (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pozostawioną rezerwą na trzeci pas);
- węzły drogowe - Stawiguda i Gryźliny, wraz z pełnym oświetleniem;
- mosty, wiadukty i przejścia dla zwierząt;
- drogi zbiorcze dla ruchu lokalnego;
- ekrany akustyczne;
- zbiorniki infiltracyjno - retencyjne.
 
Więcej o kontrakcie i postępie prac:
 
http://s51-olsztyn-olsztynek.pl/

S10 - Budujemy obwodnicę Wałcza

Droga S10 ma docelowo połączyć granicę polsko – niemiecką w rejonie Szczecina oraz poprzez Piłę, Bydgoszcz, Toruń dotrzeć do węzła z drogą S7 w rejonie Płońska co umożliwi skomunikowanie Pomorza Zachodniego, Wielkopolski, Pomorza i Kujaw ze stolicą.
Obecnie parametry drogi ekspresowej ma tylko kilka krótkich odcinków. Rejon Wałcza, gdzie DK10 krzyżuje się z DK22 i drogami wojewódzkimi to miejsce, w który permanentnie tworzą się korki w samym centrum miasta.
Obwodnica Wałcza o parametrach drogi ekspresowej, którą buduje od 2016 r Energopol Szczecin, będzie miała długość 17,8 kilometrów. Ominie Wałcz od północy, na trasie powstaną trzy węzły drogowe - na początku i końcu obwodnicy oraz na połączeniu z drogą krajową nr 22. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy poza miasto.
 
Więcej informacji:
 
 

Należymy do:

  Polski kongres drogowy   Unia dla przedsiębiorczych

Polski Związek Pracodawców BudownictwaPolish Cluster of Constraction ExportersOgólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa    Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie    Unia Europejska