Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

 
English Polski

					

Zbudujemy infrastrukturę przeciwpowodziową Sandomierza

 
We wtorek 8 sierpnia w świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach została podpisana umowa na wykonanie kontraktu „Ochrona Przeciwpowodziowa Sandomierza”. Zleceniodawcą jest Województwo Świętokrzyskie i Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych – wykonawcą Energopol – Szczecin S.A.
 
Kontrakt obejmuje:
* Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w obrębie ujściowego odcinka rzeki Atramentówki, budowa nowej pompowni „Koćmierzów” i śluzy grawitacyjnej w Koćmierzowie (w prawym wale Wisły) oraz kanału odprowadzającego wodę z Atramentówki do pompowni,
* Zabezpieczenie wałów rzeki Koprzywianki - wał lewy 12,9 km, wał prawy 14,4 km,
*Budowa przepompowni wody w miejscowości Szewce
* Rozbudowa wału opaskowego zabezpieczającego przed wodami powodziowymi Hutę Szkła i osiedle mieszkaniowe w Sandomierzu wraz z rozbudową wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły od ul. Lwowskiej do połączenia z wałem Koćmierzów,
* Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w obrębie cieku Struga A wraz z przebudową i rozbudową przepompowni „Nadbrzezie”,
* Rozbudowa przepompowni wody w miejscowości Zajeziorze.
 
Prace rozpoczną się w tym roku, zakończą w grudniu 2020 r. Inwestycja jest finansowana z pożyczki Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy, Funduszu Spójności Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.
To kolejny kontrakt w ramach budowy i modernizacji infrastruktury przeciwpowodziowej, jaki realizujemy w Polsce. Wcześniej wykonaliśmy modernizację Wrocławskiego Węzła Wodnego, a w czerwcu br. Podpisaliśmy umowę na wykonanie zabezpieczenia przeciwpowodziowego na Odrze w Słubicach.
 
(foto. www.sandomierz.pl)
Galeria z uroczystości podpisania kontraktu do obejrzenia tutaj:

Modernizacja Roku 2017 - Głosuj na Energopol-Szczecin

Szanowni przyjaciele Energopol-Szczecin S.A. informujemy, że jedna z sztandarowych inwestycji, które prowadziliśmy w ostatnich latach "Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego" została zgłoszona do prestiżowego konkursu "Modernizacja Roku 2016". Zgłoszone zadania ocenia i nagradzać będzie kapituła złożona z wybitnych specjalistów. Jest jeszcze druga odsłona nagrody - otwarty plebiscyt.
 
Przed rokiem w takim plebiscycie wygraliśmy jako wykonawca Modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin (Kanał Piastowski i Mieleński). Tym razem kolejna ogromna inwestycja wykonana przez Energopol-Szczecin S.A. została doceniona i zgłoszona do konkursu.
 
Jak mawiają sportowcy „łatwiej jest zdobyć tytuł niż go obronić”. My próbujemy obronić tytułu wykonawcy Modernizacji Roku. Nie zdołamy tego dokonać bez Was.
Każdy z Was może raz na dobę oddać na nas głos. Głosowanie potrwa do południa 9 sierpnia br..
Do głosowania zapraszamy pracowników, przyjaciół firmy a także mieszkańców Wrocławia, bo to dla was i waszego bezpieczeństwa wykonaliśmy tę pracę.
 
Głosy można oddawać pod adresem:

 


Piszą o nas - Obwodnica Wałcza z dofinansowaniem unijnym

Budowana przez Energopol - Szczecin S.A. obwodnica Wałcza w ramach drogi ekspresowej S10 w 50 proc. zostanie sfinansowana ze środków unijnych - poinformował portal Rynek Infrastruktury. 265 mln zł na tę inwestycję będzie przekazane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Umowa między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i Energopolem podpisana została w listopadzie 2015 r. W ramach zadania powstanie 18 kilometrów dwujezdniowej drogi, cztery węzły, 17 wiaduktów, dwa mosty, dwie estakady, 14 przepustów ekologicznych i 11 przejść dla zwierząt. 
 
 
Więcej informacji tutaj:

Jesteśmy na Festiwalu Dwóch Jezior

Energopol - Szczecin SA w Wałczu nie tylko buduje drogi - w tym tę najważniejszą - obwodnicę w ramach drogi S10. Wspieramy także najważniejsze wydarzenia organizowane w mieście. Jesteśmy w gronie podstawowych sponsorów Festiwalu Dwóch Jezior, którego tegoroczną edycję zaplanowano na najbliższy weekend 7-9 lipca.
Będzie się dużo działo na plażach, na wodzie i na scenach muzycznych. Zaplanowano m.in regaty żeglarskie, turnieje smoczych łodzi, zawody siatkówki plażowej, “Bitwę Wodną” czy rywalizację w notującym ogromny wzrost popularności wśród Polaków triathlonie. Gwiazdami muzycznymi będą DJ Adamus, Lady Pank.
Zapraszamy do Wałcza.
 
Szczegółowy program na stronie:

Zabezpieczymy Słubice przed powodziami

 
6 km nowych wałów przeciwpowodziowych, do tego 6 km wałów zmodernizowanych, odbudowa Raczej Strugi i Czarnego Kanału. Rozpoczyna się ogromna inwestycja przeciwpowodziowa na Odrze i jej dopływach w Słubicach. Wykonawcą będzie Energopol - Szczecin S.A.
W poniedziałek, 12 czerwca w Collegium Polonicum w Słubicach podpisana została umowa pomiędzy władzami samorządowymi województwa lubuskiego i Energopolem - Szczecin S.A. i uroczyście rozpoczęto budowę infrastruktury przeciwpowodziowej w mieście.
Umowa przewiduje wykonanie zadania w ciągu 1350 dni. To oznacza, że Energopol - Szczecin na niespełna cztery lata zagości w Słubicach. Dzięki nowym zabezpieczeniom nadgraniczne miasto “odzyska” 300 ha gruntów inwestycyjnych w północnej części, które do tej pory nie mogły być zabudowane z obawy przed zalewaniem.
“To największa inwestycja przeciwpowodziowa w historii województwa lubuskiego” - mówił na uroczystości podpisania umowy wicewojewoda lubuski Robert Paluch.
“Zaczniemy od prac rozbiórkowych. Potem zabezpieczymy wały ściankami szczelnymi. Chcielibyśmy już w tym roku rozpocząć budowę” - zapowiedział zastępca dyrektora Energopol - Szczecin S.A. Marcin Konarzewski jednocześnie prosząc społeczność Słubic o wyrozumiałość, gdyż tak duża inwestycja będzie powodowała utrudnienia w funkcjonowaniu miasta.
Inwestycja ma wartość 113 mln zł i jest finansowana ze środków Banku Światowego, Banku Rozwoju Europy i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Więcej informacji w relacji Radia Zachód:
 
http://www.zachod.pl/radio-zielona-gora/wiadomosci/ochrona-przeciwpowodziowa-w-slubicach-czas-start-inwestor-ma-1350-dni/

Autostrada A6 – oferty Energopolu najkorzystniejsze

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejsze oferty w przetargach na rozbudowę węzła Szczecin Kijewo łączącego autostradę A6 z DK10 i przebudowę autostrady A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica. W obu postępowaniach przetargowych najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Energopol Szczecin S.A. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to przed końcem wakacji umowy na realizację tych inwestycji powinny zostać podpisane.
Według planów GDDKiA przebudowa szlakowego odcinka pomiędzy węzłami Dąbie i Rzęśnica miałaby się rozpocząć jeszcze jesienią tego roku. GDDKiA chce, by prace były prowadzone w taki sposób, aby w okresach wakacyjnych zawsze były dopuszczone do ruchu dwie jezdnie.  Zakończenie przebudowy tego odcinka planowane jest na koniec 2019 r.
Natomiast start budowy nowego węzła Kijewo odbędzie się nieco później, bo poprzedzi go aktualizacja dokumentacji projektowej. Zakończenie tego kontraktu zaplanowano na trzeci kwartał 2020 r.
 
Więcej informacji tutaj:

Kolejne inwestycja przeciwpowodziowa dla Energopolu

Wał cofkowy rzeki Odry przy rzece Myśli i modernizacja polderu Marwickiego będą pierwszymi zadaniami realizowanymi przez Energopol - Szczecin S.A. na zlecenie Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w ramach „Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły”. Inwestycja otrzymała finansowanie z Banku Światowego.
Zadaniem Energopolu będzie wybudowanie wałów przeciwpowodziowych o długości 5,6 km. Mimo iż Odra w momentach spiętrzeń będzie się mogła rozlewać na polderze, to powstałe zabezpieczenia będą stanowiły ochronę przed zalewaniem mieszkańców wsi Chlewice i Porzecze.
- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji tego zadania. W ostatnich latach wykonywaliśmy dwa bardzo duże kontrakty dla Banku Światowego w ramach prac na Wrocławskim Węźle Wodnym. – mówił podczas uroczystego podpisania kontraktu Piotr Bartoszewski Dyrektor Energopolu – Szczecin.
 
Więcej informacji tutaj:

Piszą o nas – Rynek Infrastruktury na budowie S51

Budowa drogi S51 między Olsztynkiem i Olsztynem dawno minęła półmetek. Jak informuje portal internetowy Rynek Infrastruktury, aktualne zaawansowanie finansowe kontraktu sięga 64 proc. Jak – dwuznacznie – pisze portal droga jest połączeniem stolicy Warmii i Mazur z Ameryką. Taką bowiem nazwę nosi miejscowość położona opodal węzła Olsztynek Wschód, który połączy dwie drogi ekspresowe S51 i S7.
Budowana przez Energopol – Szczecin S51 ma mieć 13,3 km. Na jej przebiegu nasza firma wybuduje dwa węzły drogowe: „Stawiguda” i „Gryźliny”. Dwujezdniowa ekspresówka zostanie połączona węzłem drogowym w południową obwodnicę Olsztyna.
Pretekstem do informacji zamieszczonej przez portal była wizytacja budowy przez wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita.
 
 
 
 
 
Więcej przeczytasz tutaj

Energopol partnerem święta studentów

Energopol-Szczecin S.A. został partnerem tegorocznego święta młodzieży akademickiej Juwenalia Szczecin ’17. Odbędą się one w dniach 25 – 28 maja. Wydarzenie organizowane jest przez Porozumienie Samorządów Studenckich Wyższych Uczelni  Szczecina, które każdego roku przyciąga około 50 000 uczestników.
Imprezy organizowane w ramach Juwenaliów przyciągają uwagę nie tylko środowiska studenckiego, ale także absolwentów, mieszkańców Szczecina, a także ludzi z całej Polski.
Postronny obserwator często postrzega Juwenalia z perspektyw gwiazd muzycznych, które z tej okazji zagrają. W tym roku będą to m.in. Happysad, Nocny Kochanek, Strachy na Lachy, Taco Hemingway, The Dumplings, Masajah, Tede czy Łona & Weber.
Nietypowo koncerty odbywać się będą na terenach przy stadionie Pogoni. Pierwszą imprezą w ramach Juwenaliów będzie nocny bieg między rektoratami ZUT i US (start 25 maja o godz. 0.01). Oficjalnie święto rozpocznie korowód, który wyruszy spod Urzędu Miasta 25 maja o godz. 17.
Ponadto świętujących studentów spotkamy w tych dniach na pl. Grunwaldzkim, marinie na Łasztowni, czy Jasnych Błoniach – gdzie odbędzie się w niedzielę piknik rodzinny kończący tegoroczne święto.
 
Więcej o Juwenaliach:
 

Piszą o Nas – WNP o przetargu na budowę polickiego PDH


Konsorcja z udziałem Polimeksu-Mostostalu, IDS-Bud oraz Energopolu-Szczecin znajdują się wśród podmiotów zainteresowanych budową dla Grupy Azoty wycenianej na ok. 2,7 mld zł instalacji PDH w Policach – pisze portal gospodarczy WNP.pl.
Chodzi o instalację odwodornienia propanu Propane DeHydrogeneration zwaną popularnie jako Police-2, czyli drugi zakład w ramach Grupy Azoty Police. Ma on stanąć w sąsiedztwie obecnych zakładów nawozowych. Według analiz miałby produkować do 400 tys. ton propylenu rocznie.
Propylen ma ogromne zastosowanie we współczesnym przemyśle. Jest bazą do produkcji m.in. rozpuszczalników, farb i tworzyw sztucznych.
Energopol – Szczecin złożył ofertę w konsorcjum z włoskim partnerem – firmą Maire Tecnimont z Mediolanu.
Spółka PDH Polska, która jest inwestorem nowego zakładu planuje wyłonić wykonawcę w grudniu 2017 r. Zakład miałby stanąć w ciągu trzech lat.

Więcej tutaj:
 

Piszą o Nas – Rynek Infrastruktury na budowie S12

 
Branżowy portal internetowy Rynek Infrastruktury informuje o postępach prac na drodze S12 w rejonie Puław. Inwestycja ma być sfinalizowana za rok.
 
Jak podaje portal, konsorcjum Energopol – Szczecin / PRD Zwoleń kończą prace na obiektach inżynierskich i teraz koncentrują się głównie na pracach drogowych.
Droga na Lubelszczyźnie ma odsunąć przede wszystkim ruch ciężki o d miejscowości położonych dziś w rejonie dróg nr 12 i 824.
 
Obecnie prace koncentrują się na robotach drogowych w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Azotowych Puławy. Zakończenie budowy planowane jest na przełom kwietnia i maja 2018 r.
 
Więcej tutaj:
 

Nagroda Gospodarcza Business Clubu dla Energopol-Szczecin S.A.

 
Miło nam poinformować, że Business Club Szczecin przyznał nam Nagrodę Gospodarczą za rok 2016. Dyrektor Spółki Energopol Szczecin S.A. wyróżnienie to odebrał z rąk Prezydenta Kapituły Business Club Szczecin Pana Bogumiła Rogowskiego podczas XIII Gali Biznesu.
 
Tu obejrzysz relację filmową z gali wraz z laudacją dla Energopol Szczecin S.A.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 


Most na Wiśle w Kamieniu

Obecny most im. Edwarda Wojtasa, byłego marszałka województwa lubelskiego - ma 1004 m i jest jednym z najdłuższych wybudowanych w Polsce w XXI wieku.
 
Został uznany za „Dzieło Mostowe Roku 2015” w konkursie Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs został rozstrzygnięty i nagrody wręczone w listopadzie 2016 r
 
Energopol Szczecin S.A. został wyróżniony za wdrożenie nowych technologii realizacji, nowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz nowych rozwiązań w zakresie elementów wyposażenia mostów – mający istotny wpływ na postęp w polskim mostownictwie.
 
Parametry mostu:
- przeprawa 10 przęsłowa;
- długość 1004 m;
- szerokość całkowita 20,22 m;
- jezdnia szerokości 12 m - pasy ruchu po 3,5 m; pasy awaryjne po 2,5 m szerokości;
- ścieżka rowerowa szerokości 4 m;
- chodnik dla pieszych szerokości 1,5 m.
 

Obwodnica Puław

 
Do kwietnia 2018 ma być wybudowana obwodnica Puław, która jednocześnie połączy dwie drogi ekspresowe S12 (Piotrków Trybunalski – Dorohusk) i S17 (Warszawa – Hrebenne). To główne drogi tranzytowe na terenie Lubelszczyzny. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a zadanie jest realizowane w formule „projektuj i buduj”. W kwietniu 2016 r. Energopol Szczecin, będący liderem konsorcjum realizującego inwestycję otrzymał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) i przystąpił do prac budowlanych. Obwodnica Puław będzie miała 12 km długości i połączy węzeł Kurów Zachód z mostem Jana Pawła II na Wiśle. Powstaną dwa nowe węzły, cztery wiadukty i cztery mosty.
 
 
 
Więcej o kontrakcie i postępie prac:
 
http://s17-pulawy.pl/

S51 Olsztynek – Olsztyn

Jedna z najkrótszych dróg ekspresowych w Polsce. Ma mieć raptem 31 km. W całości przebiega przez województwo warmińsko-mazurskie. Jest jedną z istotniejszych dróg dla stolicy regionu Olsztyna. Łączy bowiem drogę S7 - biegnącą od Krakowa przez Warszawę do Gdańska z Olsztynem, przechodząc w jego obwodnicę. Wartość całego kontraktu szacowana jest na prawie 1,6 mld zł.
 
Energopol wykonuje szlakowy odcinek Olsztynek - Olsztyn. W rejonie Olsztynka droga włączy się w zbudowany przez Energopol, przy realizacji drogi S7, węzeł w ciągu drogi S51. Na wysokości stolicy regionu odcinek zakończy się węzłem Olsztyn Południe. Długość drogi - 13,3 km
 
W zakres inwestycji wchodzą m.in.:
- droga klasy - S (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pozostawioną rezerwą na trzeci pas);
- węzły drogowe - Stawiguda i Gryźliny, wraz z pełnym oświetleniem;
- mosty, wiadukty i przejścia dla zwierząt;
- drogi zbiorcze dla ruchu lokalnego;
- ekrany akustyczne;
- zbiorniki infiltracyjno - retencyjne.
 
Więcej o kontrakcie i postępie prac:
 
http://s51-olsztyn-olsztynek.pl/

S10 - Budujemy obwodnicę Wałcza

Droga S10 ma docelowo połączyć granicę polsko – niemiecką w rejonie Szczecina oraz poprzez Piłę, Bydgoszcz, Toruń dotrzeć do węzła z drogą S7 w rejonie Płońska co umożliwi skomunikowanie Pomorza Zachodniego, Wielkopolski, Pomorza i Kujaw ze stolicą.
Obecnie parametry drogi ekspresowej ma tylko kilka krótkich odcinków. Rejon Wałcza, gdzie DK10 krzyżuje się z DK22 i drogami wojewódzkimi to miejsce, w który permanentnie tworzą się korki w samym centrum miasta.
Obwodnica Wałcza o parametrach drogi ekspresowej, którą buduje od 2016 r Energopol Szczecin, będzie miała długość 17,8 kilometrów. Ominie Wałcz od północy, na trasie powstaną trzy węzły drogowe - na początku i końcu obwodnicy oraz na połączeniu z drogą krajową nr 22. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy poza miasto.
 
Więcej informacji:
 
 

Należymy do:

  Polski kongres drogowy   Unia dla przedsiębiorczych

Polski Związek Pracodawców BudownictwaPolish Cluster of Constraction ExportersOgólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa    Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie    Unia Europejska